HABERLER

ÇOCUKLAR KAMPTAKİ SÜRPRİZ'İ ÇOK BEĞENDİ

Yunusemre Belediyesi’nin Ocak ayı etkinlik programı kapsamında sahnelenen ‘Kamptaki Sürpriz’ isimli tiyatro oyunu minikler tiyatroseverlerden tam not aldı.Yunusemre Belediyesi Ocak ayı etkinlik programı kapsamında Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonu’nda ‘Kamptaki Sürpriz’ isimli çocuk tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunu Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin eşi Dr. Melek Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı N. Elif Binici, minik tiyatroseverler ve aileleri izledi.  Ücretsiz olarak sahnelenen iki kardeş olan Ece ve Ege’nin kamp macerasını anlatan oyun tiyatroseverlerden tam not aldı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye olarak bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek “Çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize olan ilgi bizleri mutlu ediyor. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilini bu güzel tiyatroyu izleyerek değerlendirdiler. Bu tür etkinliklerimizin devamı gelecek” dedi. 

DETAY

YUNUSEMRELİ MİNİKLER KARNE KARNE HEYECANI YAŞADI

Yunusemre Belediyesi Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler karne heyecanı yaşadı. Kaynak Mahallesi Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen etkinlikte minikler karnelerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin elinden aldı.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi Kaynak Mahallesi Gündüz Bakımevi’nde, yarıyıl tatiline giren miniklerin karne heyecanına ortak oldu. Öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Çerçi, miniklere karne hediyesi vermeyi unutmadı. Başkan Çerçi ilk kez karne alan miniklerle yakından ilgilenirken; onlardan tatillerini iyi değerlendirmelerini istedi. Öğretmenler ve velilerle de  bir araya gelen Belediye Başkanı Çerçi, çocukların hayatında önemli bir yere sahip olan öğretmenlerin zor ve önemli bir görevi ifa ettiklerini söyledi. Karne alan öğrencilere iyi tatiller dileyen Başkan Çerçi özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerin bu tatili iyi değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Gündüz bakımevlerimizde eğitim gören çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduk. Bazı çocuklarımız ilk kez karne alıyor. Onların bu heyecanına ortak olmak bizleri de mutlu ediyor. Yunusemre Belediyesi olarak eğitime imkanlarımız ölçüsünde destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu vesileyle ilimizde karne alan yaklaşık 250 bin öğrencimize, tatillerini iyi değerlendirmelerini öneriyorum.” diye konuştu.

DETAY

MİNİKLER SEVGİ ÇEMBERİNİ ÇOK BEĞENDİ

Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda sahnelenen ‘Sevgi Çemberi’ isimli tiyatro oyunu minik tiyatroseverlerden tam not aldı.  Yunusemre Belediyesi Ocak ayı etkinlik programı kapsamında ‘Sevgi Çemberi’ isimli çocuk tiyatro oyunu sahnelendi. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı N. Elif Binici ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Oyunu minik tiyatroseverlerle birlikte izleyen Başkan Çerçi, onlarla yakından ilgilenirken; amaçlarının çocuklara tiyatroyu sevdirmek olduğunu söyledi. İzmir Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği tek perdelik oyun büyük beğeni topladı. 

DETAY

YUNUSEMRE KENT TİYATROSU KURULUYOR

Kent tiyatrosu kurmak için düğmeye basan Yunusemre Belediyesi yeteneklerini arıyor. Başvurular, 24 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yapılabilecek.Yunusemre Belediyesi kültürel çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Kent tiyatrosu kurmaya hazırlanan belediye, genç yeteneklerini arıyor. Çalışmalar kapsamında 8 - 14 yaş arası için drama eğitimi, yetişkinler için de temel oyunculuk eğitimleri düzenlenecek. Başvurular 24 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yapılabileceği gibi 444 62 09 no.lu çağrı merkezini arayarak da bilgi sahibi olunabilecek. Tiyatro çalışmalarının en kısa sürede başlayacağını duyuran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi eğitimlerin deneyimli, alanında uzman kişiler tarafından verileceğini belirtti. Tiyatroya ilgisi olan vatandaşları kent tiyatrosu seçmelerine davet eden Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sanat ve tiyatro bir toplumun gelişiminde önemli bir yer tutuyor. Bu anlamda Yunusemre Belediyesi olarak kent tiyatromuzu kurmak için harekete geçtik. Şu anda başvuruları alıyoruz. Eğitimler Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda verilecek. Çocuklarımıza topluluk önünde konuşma becerisi ile empati ve özgüven duygusunu geliştirecek drama eğitimleri, yetişkinlere de temel oyunculuk eğitimi verilecek. Başvurular 24 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. Tiyatroya ilgisi olan, yetenekli olduğuna inanan vatandaşlarımızı kent tiyatromuza bekliyoruz” dedi. 

DETAY

"AĞAÇLARIN DANSI" TİYATROSU MİNİK TİYATRO SEVERLER İLE BULUŞTU

Belediyemizin katkılarıyla Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonumuz da gerçekleştirilen ‘Ağaçların Dansı’ isimli tiyatro oyunu minik tiyatro severlerimiz ve ailelerimizle buluştu. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için etkinliklerimize devam edilecektir.

DETAY

HERKES İÇİN MATEMATİK SERGİSİ'NE YOĞUN İLGİ

Yunusemre Belediyesi’nin öğrencilerin matematiği sevdirmek amacıyla Manisa’da ilk kez Yunus Emre Millet Çarşısı’nda açtığı  ‘Herkes için Matematik’ sergisi öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.Yunusemre Belediyesi tarafından öğrencilerin matematiksel düşünce sistemini geliştirmek amacıyla Manisa’da ilk kez Yunus Emre Millet Çarşısı Fuayesinde düzenlenen matematik sergisi öğrencilerden yoğun ilgi gördü. 9 gün boyunca açık kalan sergiyi çevre il ve ilçelerden binlerce öğrenci ziyaret etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ilgiden dolayı öğrencilere teşekkür ederek bu tür etkinliklerin devamının geleceğini dile getirdi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Öğrencilerimizin matematiksel düşünce sistemini geliştirerek, kendilerine olan güven duygusunu artırmayı amaçlayan sergimize öğrencilerimizin ilgisi bizleri oldukça memnun etti. Binlerce öğrencimiz bu sergiyi gezdi. Belediye olarak öğrencilerimize yönelik etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi. 

DETAY

746. VUSLAT YIL DÖNÜMÜ HZ. MEVLANAYI ANMA ŞEB-İ ARUS PROGRAMIMIZ GERÇEKLEŞTİ

Yunusemre Belediyesi bu yıl 5.sini düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günleri final programını Hazreti Mevlana'nın 746. Vuslat yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen Şeb-i Arus töreni ile yaptı.   Uluslararası Yunus Emre Günleri finalini Hz. Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü (Şeb-i Arus) programı ile yaptı. Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen programa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, İl Emniyet Müdürü Ömer Ulusoy, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kavas, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gecede açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Çerçi, etkinlikler süresince yüzlerce vatandaşı Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ağırladıklarını söyledi. İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu da Yunusemre Belediyesi’nin oldukça güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirtti. Programda Hz. Mevlana’nın hayatından kesitler anlatan Postnişin Mustafa Holat, Şeb_i Arus hakkında bilgi verdi. Holat, “Mevlana  ölüm gününü yeniden doğuş, sevdiğine yani Allah'ına kavuşmak olarak kabul ediyordu. Öldüğü güne düğün gecesi anlamına gelen 'Şeb-i Arus' dediği için de Mevlevilikte, Mevlana'nın öldüğü gün Şeb-i Arus olarak kabul edildi” diye konuştu. Tören sema ayini ile sona erdi. Tören sonrasında Başkan Çerçi, Kaymakam Erdoğdu ile birlikte sahneye çıkarak, Postnişin Mustafa Holat ve semazenlere teşekkür etti.  

DETAY

YUNUS ÇİFÇİ İLE TASAVVUF MUSİKİSİ PROGRAMI

Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında sahne alan Yunus Çifçi seslendirdiği ezgilerle dinleyenleri mest etti.5. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Yunus Emre Millet Çarşısı’nda düzenlenen etkinliklerde genç sanatçı Yunus Çifçi sahne aldı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, AK Parti Yunusemre İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlkcan Durmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Yunus Çifçi gibi genç sanatçıların Ünlü Düşünürün hayatını gelecek nesillere aktarmada önemli etkilerinin olduğunu ifade eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, gecede yaptığı konuşmada etkinliklerin dolu dolu geçtiğini belirtti. Başkan Çerçi, “Ünlü düşünür Yunus Emre’yi anıyoruz. Anadolu’nun hamurunda büyük emeği olan Yunus’u Yunus Emre Millet Çarşımızda anıyoruz. Burada çok güzel bir kompleks yapı oluşturduk. Misafir sanatçılarımıza da yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Yunus Çifçi ve ekibini tebrik eden Başkan Çerçi, genç sanatçıya çiçek verdi. 

DETAY