HABERLER

5. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ BAŞLADI

Bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Uluslararası Misafir Öğrenciler Ülke Tanıtım Stantları’nın açılışı yapıldı. Stantlar 15 Aralık Pazar gününe kadar gezilebilecek.5. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Uluslararası Misafir Öğrenciler Ülke Tanıtım Stantları açılışı yapıldı. 12 farklı ülkeden yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı etkinlikte, misafir öğrenciler kültürlerini tanıtacak. Stantların açılışına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Stantları ziyaret eden Başkan Çerçi ve davetliler öğrencilerle sohbet etti, ülkelerin müziklerini dinledi. Afganistan, Bangladeş, Makedonya, Mısır, Somali, Ahıska, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Arnavutluk ve Fas olmak üzere 12 ülkeden gelen yabancı öğrenciler 15 Aralık Pazar gününe kadar kültürlerini tanıtacak. 

DETAY

HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK

3 Aralık Dünya Engelliler Günününde Muradiye Mahallesi Sosyal Tesisimizde Bulunan Öğrencilerimizleydik.  Tesisimizde eğitim alan 60 engelli çocuğumuz eğitim alıyor. Öncelikle bu yavrularımız önce ailelerine sonra bizlere emanet. Bu çocuklarımız daha fazla ilgiyi alakayı hak ediyorlar. Buna da bir emanet gözüyle bakmamız gerekiyor. Onların sorunlarının çözümü, sosyal hayata katılabilmeleri, ailelerine destek verilmesi belki iş imkanları sağlanması konularında da başta devletimize, sosyal politikalar müdürlüklerimize, yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor. Bu görevleri de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Belediye olarak onların yanındayız. Ben çocuklarımızın hayatında yer alan herkese teşekkür ediyorum. Bütün çabamız onları biraz daha toplumun içine katabilmek ve ailelerine destek olmak.

DETAY

MODİFİYE TUTKUNLARI YUNUSEMRE'DE BULUŞTU

Yunusemre Belediyesi, Ortaköy Mesire Alanı modifiye tutkunlarını ağırladı. Ülke genelinde pek çok ilden katılımcının yer aldığı Tuning Fest’te yaklaşık 1000 araç sahibi araçlarını görücüye çıkardı.Yunusemre Belediyesi ve Cadde Manisa Grubu işbirliği ile Ortaköy Mesire Alanı modifiye araç tutkunlarını konuk etti. 7’den 70’e modifiye tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Tuning Fest’te yaklaşık bin otomobil Güzellik, Ticari Güzellik, Klasik Güzellik ve Desibel kategorilerinde yarıştı. Festivale Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı. Düzenlenen etkinlik ile gençleri buluşturmaktan mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Çerçi, Mayıs ayında da aynı etkinliği düzenlemeyi planladıklarını ifade etti. Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Manisa’dan, Türkiye’den ve Avrupa’nın pek çok ülkesinden gelen gençlerimiz ile tanıştık. Burada büyük bir eğlence ve coşku var. Bu gördüğünüz alan son 2-3 yılda belediyemiz tarafından bu hale getirildi. Halkımızın hizmetine sunulmuş büyük bir kompleks yapı. Arkadaşlarımız bize bu konuyu ilettiklerinde yer aramanıza gerek yok gidin Ortaköy’e bakın beğenirlerse orada yapın dedik. Herhangi bir talebimiz de yok. Burada her türlü sosyal etkinlik yapılabilecek bir alanımız var. Sizleri her yıl ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi. 

DETAY

ŞAMPİYON JUDOCULARA TEBRİK ZİYARETİ

Spor Toto Ümitler Judo Mix Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu olarak 1. lige yükselen Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Takımı sporcuları antrenmanlarına başladı. Şampiyon sporcuları ziyaret eden Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, başarılarından dolayı kutladı.Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, Türkiye Şampiyonu olarak 1. lige yükselen Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Takımı antrenman yaptıkları Yener Kahyalar Judo Salonunda ziyaret etti. Ziyarete Sportif Direktör Sedat Öngider, Bireysel Branşlar Sorumlusu Güliz Onater de eşlik etti. Judo antrenörleri Ali Atmaca, Halil Atmaca, Orhan Akdemir, Osman Öztürk, Cengiz Akdemir ve sporcuları tek tek kutlayan Spor İşleri Müdürü  Cengiz Şişmanlar, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanı Arif Alkan’ın selamlarını iletti. Yakalanan Başarının gurur verici olduğunu belirten Şişmanlar, “Başarı çok çalışmanın sonucudur. Bu anlamda sizleri kutluyorum. Belediye olarak sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Dereceye giren sporculara tişört hediye edilirken; sporcular şampiyonluk kupasını Cengiz Şişmanlar’a takdim etti. 

DETAY

BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. MEHMET ÇERÇİ 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Laleli Mahalle Muhtarımız Yadigar Şahin ve Sosyal Hizmet Uzmaları Derneği tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldık.

DETAY

BAŞKAN ÇERÇİ ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye bünyesindeki kurumlarda görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Eğitimcilerin öğretmenler gününü kutlayan Başkan Çerçi, bu mesleğin önemine vurgu yaptı. Yunusemre Belediyesi bünyesindeki kurumlarda görev yapan öğretmenleri unutmadı. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler için Yunuspark Ortaköy’de etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Dr. Melek Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz,  Belediye Meclis Üyeleri, Kurum Müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı. Bu mesleğin dünyanın en kutsal mesleklerinin başında geldiğini aktaran Başkan Çerçi, belediye olarak eğitimi önemsediklerini belirtti.   “GELECEĞİMİZİ SİZİN YETİŞTİRDİĞİNİZ NESİLLER BELİRLEYECEK” Belediye Başkanı Çerçi konuşmasında, “Sizler gelecek nesillerin inşası için çok önemli bir vazife yerine getiriyorsunuz. Ülkemizin geleceğini sizin yetiştirdiğiniz nesiller belirleyecek. Belediye olarak daima yanınızdayız. Yunusemre Belediyesi olarak kreşlerimizde, hanım lokallerimizde, gençlik eğitim merkezlerimizde binlerce vatandaşımızın ve öğrencimizin hayatına dokunuyoruz. Onların geleceğe güvenle bakabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarımızın  gelişmesinde sizin emeğiniz büyük.” diye konuştu. Konuşmasının ardından Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, öğretmenleri ve ailelerini düzenlenecek olan Yunus Emre Günlerine davet etti. Konuşmaların ardından Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye eğitime olan katkılarından dolayı öğretmenler tarafından tablo hediye edildi.  

DETAY

BİLARDOCULAR YUNUSEMRE BAŞKANLIK KUPASI İÇİN YARIŞTI

Türkiye çapında ses getiren Yunusemre Belediyesi 2. Başkanlık Kupası 3 Bant Bilardo Şampiyonası 76 bilardocuyu Manisa’da buluşturdu. Kıyasıya geçen mücadelelerde birinciliği finalde rakibi Özkan Özfidan’ı 40 - 25 yenen Burhan Genç aldı.Bu yıl ikincisi düzenlenen Yunusemre Belediyesi Başkanlık Kupası 3 Bant Bilardo Şampiyonası Türkiye’nin farklı illerinden katılan 76 sporcunun çetin mücadelesine sahne oldu. West Bilardo Spor Salonu’nda düzenlenen ve 4 gün süren turnuvada birincilik kupasını, Ispartalı rakibi Özkan Özfidan’ı finalde 40 - 25 yenen İstanbullu Burhan Genç kazandı. Burhan Genç’in birinci, Özkan Özfidan’ın ikinci, Furkan Şenel ve Levent Özçöllü’nün üçüncü olduğu turnuvada derece alan sporculara kupaları ve madalyaları protokol tarafından takdim edildi. BAŞKAN ÇERÇİ BİLARDOCULARI KUTLADITurnuvanın düzenlendiği salonu ziyaret ederek sporculara başarılar dileyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, geçtiğimiz yıl Ege Şampiyonası olarak ilkini gerçekleştirdikleri turnuvanın ikinci yılında Türkiye çapına yayıldığını vurguladı. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İmkânlarımız dâhilinde belediye olarak sporun tüm branşlarını destekliyoruz. Geçen yıl ilkini yaptığımız turnuvanın bu yıl ikincisini düzenledik. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımızı kutluyor; başarılarının devamını diliyorum” dedi. Bilardo İl Temsilcisi Kemal Özel de açıklamasında güzel bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

DETAY

YUNUSEMRE İLE TEZHİP SANATINI ÖĞRENİYORLAR

Yunusemreli hanımlar en güzel geleneksel el sanatlarından biri olan Tezhip sanatını öğreniyor. Yunus Emre Kültür Parkı Geleneksel Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen kursta Tezhip Hocası Zuhal Dindar eşliğinde kursiyerler, birbirinden güzel eserleri sergileme fırsatı buluyor.Yunusemre Belediyesi bünyesinde açtığı kurslar ile birçok hanımın hem güzel vakit geçirmesini hem de birbirinden farklı hobiler edinmesine imkan tanıyor. Yunus Emre Kültür Parkı Geleneksel Sanatlar Merkezi’nde tezhip sanatı hocası Zuhal Dindar tarafından verilen Tezhip Kursu ilgi görüyor. Kursa ilişkin bilgi veren Kurs Eğitmeni Zuhal Dindar, geleneksel sanatlardan olan tezhip sanatını yaşatmayı amaçladıklarını kaydetti. Dindar konuya ilişkin yaptığı açıklamada   “Bu güzel merkezde Pazartesi ve Çarşamba günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında kurs veriyoruz. Burada öğrencilerimize tezhip sanatını öğretiyoruz. Tezhip dışında belirli program dahilinde çini, temel sanat eğitimi, telkari ve kazaziye kursları veriyoruz. Bu kurslarımızdan faydalanmak isteyen  sanatseverlerimiz Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne ya da Yunus Emre Kültür Parkı’na gelerek kayıt yaptırabilir” dedi. 

DETAY