HABERLER

PEDALLAR KARDEŞLİĞE ÇEVRİLDİ

Yunusemre Belediyesi, Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliği ile yürütülen proje kapsamında bu kez pedallar kardeşlik için çevrildi. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü, Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliği ile yürütülen proje kapsamında mülteci çocuklar ve bisikletseverlerin katıldığı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın, Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Yüksel Gemici, mülteci çocuklar ve bisikletseverler katıldı.Yunusemre Belediye Bahçesi’nden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar bisiklet süren katılımcılar, etkinliği düzenleyen kurumlara teşekkür etti. Projenin önemine atıfta bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Güzel bir projeye paydaş olmaktan mutluyuz. İlimizdeki sığınmacılarla, öğrencilerimizin dayanışmasını, sosyal entegrasyonlarını, ülkemizde bulundukları müddetçe faydalı ve uyumlu bir süreç yaşamalarını istiyoruz. Bu anlamda güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Projede katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar da “Mülteci çocuklarımıza farkındalık yaratmak amacıyla etkinliğimizi düzenledik. Pedal çevirerek, spor yaparak her şeyin kardeşlik ile başlayacağını, spor yapıp pedal çevirdiğimizde kardeşliklerin daha çok pekişeceğine inanıyoruz. Türkiye’de yaşayan bu kardeşlerimize daha çok sahip çıkabilmek amacıyla bu etkinliği yaptık. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi de gençlerimizin spora yönlendirilmesi konusunda oldukça duyarlı. Bu projeye de katkısı büyük” dedi. Iraklı sporcu Faris Fari ise etkinliğin spor ve kardeşlik anlamında çok güzel geçtiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. MEHMETÇİĞE ASKER SELAMI VERİLDİEtkinliğin sonunda sporcular, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Barış Pınarı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçiğe asker selamı vererek destek oldu. 

DETAY

YUNUSEMRELİ MİNİKLER CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Özel Manisa Yunusemre Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet Bayramı programına katılarak miniklerin bayram coşkusunu paylaştı.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  Özel Manisa Yunusemre Anaokulu öğrencilerinin Cumhuriyet Bayramı kutlama programına katıldı. Anaokulu bahçesinde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Çerçi’nin yanı sıra Başkan Yardımcısı N. Elif Binici, Özel Manisa Yunusemre Anaokulu Müdürü Ayşe Berrin Bayram, MAYEB A.Ş Genel Müdürü Mustafa Gürler, veliler  katıldı. Minik öğrenciler okudukları şiirler ve gösterilerle izleyenleri kendilerine hayran bırakırken; veliler de çocuklarının bu güzel anının fotoğraflamayı unutmadı. Büyük beğeni toplayan programda öğrencilere seslenen Başkan Çerçi Cumhuriyet Bayramı’nın önemine dikkat çekti. Belediye Başkanı Çerçi, “Şehitlerimizin kanları üzerine kurulmuş olan bir milletin yeniden dirilişidir cumhuriyet. Bir devletin yeniden hayat buluşudur. Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadele neticesinde elde ettiği büyük zaferin sonucudur. Atalarımızın canları pahasına bizlere emanet ettiği cumhuriyetimizi, aynı hassasiyet ve fedakârlıkla koruyarak gelecek nesillere aktaracağız. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve milletle anıyor; Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

DETAY

DAĞ BİSİKLETÇİLERİ YUNUSEMRE'DE BULUŞUYOR

Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 2.si düzenlenecek Uluslararası Yunusemre Dağ Bisikleti Maratonu, 20 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. Belediye bahçesinden başlayacak olan parkur, Uncubozköy Ormanlık Alanı’nda sona erecek.Yunusemre Belediyesi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği (MABİD), Dinamik Bisiklet, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (MAT) katkılarıyla Uluslararası Yunusemre Dağ Bisikleti Maratonu’nun ikincisi düzenlenecek. 20 Ekim 2019 Pazar günü belediye bahçesinden başlayacak olan parkur, Uncubozköy Ormanlık Alanı’nda sona erecek. Sadece lisanslı sporcuların katılacağı parkur için başvurular başladı. Ön başvurular http://etkinlik.yunusemre.bel.tr/ adresinden yapılırken; asıl kayıtlar 19 Ekim Cumartesi günü belediye bahçesinde olacak. 5 kategoride gerçekleştirilecek olan parkurda dereceye giren sporcular ödüllendirilecek. Maraton hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen sporcular, Yunusemre Dağ Bisikleti Maratonu facebook sayfasından bilgi edinebilecek. 

DETAY

MANİSALI KADINLAR MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Manisalı kadınlar meme kanserine dikkat çekmek için spor yaptı. Laleli Yürüyüş Parkında bir araya gelen kadınlar pembe balon uçurarak, ‘Farkındayız, erken teşhis hayat kurtarır’ dedi.Meme kanseri farkındalık ayı kapsamında Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile etkinlik düzenlendi. Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla Laleli Yürüyüş Parkında yapılan etkinlikte Yunusemre Belediyesi hanım lokallerinde spor kursuna katılan kursiyerler ile Manisalı kadınlar hocaları eşliğinde spor yaptı. Etkinliğe Manisa Valisi Ahmet Deniz’in Eşi Olcay Deniz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fırat Özcan, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı N. Elif Binici, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım’ın Eşi Sıdıka Yıldırım, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz’ün Eşi Özlem Katıöz, Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ümit Atman ve çok sayıda kadın katıldı.  Pembe balon uçuran kadınlar, ‘Farkındayız, erken teşhis hayat kurtarır’ sloganıyla meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yaptı.Etkinlik öncesi katılımcılara seslenen Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Ümit Atman, dünyada da kadınlarda görülen en sık kanser türünün meme kanseri olduğunu belirtirken, kanserin tedavisinin olduğunu hatırlattı. “Erken teşhis hayat kurtarır” diyen Dr. Ümit Atman konuşmasında, “Dünyada ve ülkemizde kadınlarda görülen kanser türleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu oran her yıl değişmekle birlikte Türkiye’de son rakamlara baktığımızda bu oranın yüzde 33 olduğunu görüyoruz. Oldukça yüksek. Elbette kanserin tedavisi var. Ama erken teşhis burada hayati önem arz ediyor. Bu nedenle ‘Farkındayız, erken teşhis hayat kurtarır’ demek için buradayız. Meme kanseri özellikle hiç doğum yapmamış, bebek emzirmeyen, sigara tüketen kadınlarda daha fazla görülüyor. Belli bir yaş aralığından sonra görülme sıklığı da maalesef artıyor. Ama erken teşhiste tedavi yüzde 98 başarıyla sonuçlanıyor. Bu nedenle pembe kurdeleleri sadece sembol olarak takmıyoruz. 20 yaşından sonra her kadının düzenli olarak kendine meme muayenesi yapması gerekiyor. 40 yaşından sonra ise her yıl düzenli olarak muayene yaptırması, 2 yılda bir de mamografi çektirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.Aile Danışmanı Sema Yıldırım da, kadınlara pozitif yaşamın ipuçlarını verdi. Bir dönem kanser hastası bir kadına artıları danışmanlık yaptığını anlatan Yıldırım, stresin hayatımızda yarattığı sıkıntıları anlattı, pozitif düşünmenin hakkında bilgi verdi. Etkinlikte kadınlara meme kanserinin sembolü olan pembe kurdele ve elma dağıtıldı. 

DETAY

KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ

Yunusemre Belediyesi, Manisa’daki kadın sivil toplum örgütleri ile ilgili kurumların kadın temsilcilerini Yunuspark’ta düzenlenen programda ağırladı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, MAYEB Başkanı Mustafa Gürler, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı ile kadına şiddetle mücadele eden kurumların temsilcileri ile kadın sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.“ÇALIŞMALARIMIZI BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ”Ülkemizde özellikle kadına yönelik en aza indirilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kurulan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi sayısının Türkiye’de 68’e ulaştığını kaydeden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, kadına şiddetle mücadele konusunda sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde olduklarını söyledi. Konan yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü. Yunusemre Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi’nin de desteğiyle etkinliklere erken başladık. Amacımız bu konuda bir farkındalık yaratmak. En önce yapılması gereken kadına yönelik şiddetin önlenmesi için iş birliği yapmak. Bu konuda sivil toplum örgütlerinin ve diğer kuruluşların iş birliği içerisinde olması gerekir.  Manisa’da Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi bulunuyor. Kamu kurumlarımızın da desteği ile Manisa’da var olan şiddet olgusunu en aza indirecek çalışmaları hep beraber yürütürüz. İyi bir aile yaşamını hep beraber sürdürürüz temennisi ile herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.“KADIN BAŞ TACIDIR”Türkiye’de son dönemde kadına yönelik artan şiddetin önlenmesinde  çalışmalar yapıldığını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise, bu konuda özellikle kadınlara büyük görev düştüğünü kaydetti. Türk toplumunda kadının önemine dikkat çeken Başkan Çerçi, “Kadına karşı şiddet. Söylemesi bile ayıp geliyor. Kadın anne, kız kardeş, abla, anneanne, babaanne… Kısacası toplumun dinamiği. Cenab-ı Hakk’ın insanları yeryüzüne gönderirken insanların çoğalmasına vesile olacak her şeyi de öncelikle kadına vermiş. Yeryüzündeki varlık nedenimiz kadın. Varlık nedenimize şiddet uygulamak kabul edilemez. Tarihte kültürümüze baktığımızda baba elbette önemli ama anaerkil bir yapıya sahip olduğumuzu görürüz. Aileyi yöneten kadındır. Kültürümüzde kadın baş tacıdır. Ama maalesef kadına yönelik şiddette her geçen gün artıyor. Buna karşı önlemler alınmalı. Bu anlamda güzel çalışmalar yapılıyor. Biz de belediye olarak yapılacak çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.YALNIZCA TÜRKİYE’NİN DEĞİL DÜNYANIN SORUNUTürk Kadılar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı ise medyada sürekli olarak bu tür olayların gündeme getirilmesinin sakıncalarına değinerek şunları söyledi: “Kadın erkek ayrımına karşıyız. Biz bir elmanın iki yarısıyız. Kadına şiddet sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük sorunu. Çok medeni, ileri bildiğimiz devletlerde de bu sıkıntı üst sıralarda yer alıyor. Bizi onlardan ayıransa bunu dillendirmemiz. Kadına şiddet kabul edilemez. Ancak sık sık dillendirilmesi de alışkanlık haline gelmesine neden olabilir. Umuyoruz ki bundan sonraki süreçte bu tür olaylarla karşılaşmayalım” Etkinlikte sivil toplum kuruluşu temsilcileri de konu hakkındaki görüşlerini bildirdi. 

DETAY

MANİSA’DAN TÜRKİYE’YE BİRLİK MESAJI

MANİSA’DAN TÜRKİYE’YE BİRLİK MESAJI  3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında düzenlenen Ahmet Şafak konserine katılan binlerce vatandaş ve protokol Türkiye’ye birlik mesajı verdi. Oldukça yoğun ilginin olduğu konserin sonunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, sahneye el ele çıkarak Türk Bayrağı açtı. Birlik ve beraberlik mesajları Manisalılar tarafından dakikalarca alkışlandı.  3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında etkinlik alanında Ahmet Şafak konseri gerçekleştirildi. Yunusemre Belediyesi Etkinlik Alanında düzenlenen programa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve eşi Dr. Melek Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ve yönetimi, MHP İl Başkanı  Erkan Öztürk ve yönetimi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Yunusemre İlçe Emniyet Müdürü Mesut Doğan, Kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ve binlerce vatandaş katıldı. Ünlü Radyocular Erkan Koç ve Afrikalı Ali konser öncesinde okudukları şiirler ve sohbetleriyle Manisalılar’ı coşturdu. Radyocular gecede ayrıca sunuculuk yaptı. Ahmet Şafak konsere ilk olarak  “Yüreğinle Gel” isimli eserini okuyarak başladı. Şehitler için seslendirdiği “Ayyıldız Kolye” dinleyicileri duygulandırdı. “Gesi Bağları” isimli şarkıda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile beraber zeybek oynayan Ahmet Şafak, konserde ayrıca davul resitali sundu. Konserin sonunda “Dağlar Yürür” isimli şarkının okunduğu esnada Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk ile beraber sahneye çıkarak Türk Bayrağı açtı. Başkan Çerçi ve Mersinli sahnede Rabia işareti yaparken, Öztürk ise aynı anda Bozkurt işareti yaptı. Konserin başından sonuna kadar birlik ve beraberlik mesajları verildi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konserde yaptığı açıklamada  “Yunus Emre’yi anma programlarının bugün son günü. Son programda Ahmet Şafak yerli ve milli bir sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bütün enerjisini millet için, vatan için harcayan böyle sanatçılarımızın sayısını Rabbim arttırsın. Biz Yunusemre Belediyesi olarak sanatçılarımızı her daim destekleyeceğiz. Ancak tek şartımız var. Bu sanatçılar yerli ve milli hassasiyetlere sahip olacak. Tıpkı Ahmet Şafak kardeşimiz gibi... Dün sahne alan Uğur Işılak kardeşimiz de bu anlayışa sahip sanatçılardan birisiydi” dedi.  Sanatçı Ahmet Şafak ise konserin sonunda yaptığı açıklamada halktan alınan ilham ile bugünlere geldiklerini vurgulayarak, “Yunusemre’de olmaktan dolayı önce rabbimize hamdediyoruz. Bu buluşmayı sağlayan kıymetli Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi daim eylesin. Türk Milleti bölünmez bir bütündür. Türk Devleti tarihten yarına, geçmişten geleceğe doğru güçlü adımlarla yürümüş, bundan sonra daha da güçlü şekilde kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Bu kutlu yürüyüşünü hiçbir güç engelleyemeyecektir. Bayrağımızın gölgesinde, Rabbimizin inayetinde bu millet şüphesiz devletimizin gücünü dosta düşmana hissettirecektir. Bu koca dünyada mukadderatını devletine bağlayan ikinci bir millet yok! Dolayısıyla devlet-millet el ele yürüyoruz geleceğe” şeklinde konuştu. Konserin sonunda Başkan Çerçi, ünlü radyocular Erkan Koç ve Afrikalı Ali ile Ahmet Şafak’a çiçek ve tablo takdim etti.  

DETAY

HATİPOĞLU VE IŞILAK MANİSALILARLA BULUŞTU

HATİPOĞLU VE IŞILAK MANİSALILARLA BULUŞTU   3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Manisalılar ile buluşan Ünlü İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu ve sevilen sanatçı Uğur Işılak, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.   Yunusemre Belediyesi, 3. Uluslararası Yunus Emre Günleri etkinlikleri kapsamında Ünlü İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Uğur Işılak’ı Manisalılar ile buluşturdu. Forum Magnesia AVM arkasındaki Yunusemre Belediyesi Etkinlik Alanında gerçekleştirilen programa binlerce Manisalı yoğun ilgi gösterdi. Geceye, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Eşi Dr. Melek Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan,  Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, kardeş ülkelerden gelen akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.   ‘YUNUS EMRE BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜMÜZ’   Etkinlikte konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, gençlere Yunus Emre’nin öğretilerini aşılamak istediklerini belirtirken; bu anlamda organizasyonun büyük önem arz ettiğini söyledi. Başkan Çerçi konuşmasında; “Hz. Yunus Emre, topluma rehberlik etmiş, devletin mayasında çok önemli bir görev icra etmiştir. Aradan geçen 800 yıllık süre zarfında bütün gönül coğrafyamızda Yunus Emre’nin şiirleri insanların dilinden kalbine yoğrulmuştur. Bu sene Yunus Emre’yi Anma etkinliklerinin 3.sünü yapıyoruz. Güzel akademik çalışmalar yapıldı. Çocuklarımıza yönelik programlar icra edildi. Gençlerimizin yüreğine Yunus Emre felsefesini, insan sevgisini vermek, toplumun kültür düzeyini artırmak adına çok güzel etkinlikler yapıyoruz. Yunus Emre bizim birleştirici gücümüz. Manevi yolculuğumuzda çok önemli bir şahsiyet” ifadelerini kullandı.   HATİPOĞLU SÖZLERİYLE DUYGULANDIRDI   Başkan Çerçi’nin konuşmasının ardından Manisalılar’a seslenen Ünlü İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşına dikkat çekti. Sözleriyle vatandaşları duygulandıran Hatipoğlu, “Çağımız, Müslümanların İslam’ı anlamada sıkıntı yaşadığı, Dünya genelinde Müslümanlar üzerinde yığınla hesabın yapıldığı fitne dönemidir. İsminden yola çıkarak getirmiş olduğu mesajı almaya gayret ettiğimiz Yunus Emre’ye, Hacı Bektaşi’ye, Hacı Bayram Veli’ye, Seyit Ahmet Yesevi’ye, Hz. Mevlana’ya olan ihtiyacımızın daha ön plana çıktığı bir döneme geçiyoruz. İslam maalesef batıda ve Dünyanın birçok yerinde terör ve şiddet ile anılmaya başladı. Bu Müslümanların, Kuran’ın asla  haketmediği bir durumdur.  Yunus Emreler, Müslümanların önlerine serilen dağları aşıp gelenlerdir.” diye konuştu. Hatipoğlu vatandaşlar ile beraber dua ederek söyleşisini sonlandırdı.   IŞILAK’TAN MUHTEŞEM KONSER   Nihat Hatipoğlu’nun ardından sahneye sevilen sanatçı Uğur Işılak çıktı. İlk olarak “Yetmiyor Bana” isimli eserini seslendiren Işılak, Yunus Emre ve Tapduk Emre’nin yaşantısından anektodları da vatandaşlar ile paylaştı. Bağlama  çalarak birbirinden güzel şarkılar seslendiren Işılak, vatandaşların yoğun isteği üzerine Arslanbek Sultanbekov’un “Dombra”  isimli şarkısı ile konserini sonlandırdı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Uluslararası Yunus Emre Günleri’ne katılarak Manisalılar’a güzel bir gece yaşatan Profesör Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Uğur Işılak’a teşekkür ederek çiçek ve tablo takdim etti.  

DETAY

MİNİKLER ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARIYLA EĞLENDİ

MİNİKLER ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARIYLA EĞLENDİ  Yunusemre Belediyesi, 3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında Forum Magnesia AVM arkasında çocukların keyifle vakit geçirmesi için etkinlik alanı oluşturdu. Minikler, kendileri için oluşturulan alanda sevdikleri film karakterleriyle gönüllerince eğlendi. Niloya, Harika Kanatlar ve Keloğlan hafta sonu da çocuklarla birlikte olacak.   3. Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında çocukların keyifle vakit geçireceği etkinlik alanı oluşturuldu. Forum Magnesia AVM’nin arkasındaki alanda çocukların keyifli vakit geçireceği Niloya, Keloğlan,  Harika Kanatlar, Muhteşem Osmanlı platformlarının yer aldığı etkinlik alanının açılışın Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti Yunusemre İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Dursun, AK Parti Yunusemre Gençlik Kolları Başkanı Emre Şener birlikte yaptı

DETAY